تعمیر یخچال ال جی در منزل

تعمیرات یخچال ال جی زیر نظر شرکت رسمی ما انجام شده و تمامی تکنسین ها دوره های مخصوص هر وسیله را به صورت تخصصی دیده اند. مرکز تعمیرات ال جی دارای تعمیرکاران با سابقه کاری بالا می باشد به صورتی که تجربه کاری و تخصص معیار انتخاب تکنسین های جدید برای ما محسوب می شود.09125353655 آقای هاشمی تعمیرات یخچال ال جی

تعمیرات یخچال ال جی

با تمامی این تفاسیر ما برای تعمیرات لوازم خانگی ال جی گارانتی ۱۸۰ روزه در نظر گرفته ایم تا مشتریان عزیزمان با خیال آسوده لوازم خود را به ما بسپارند.

قبل از شروع تعمیر هر وسیله مشاوره رایگان در محل برای شما در نظر گرفته شده است تا با مشکل به وجود آمده کاملاً آشنا شوید و از ایجاد این مشکل در آینده پیشگیری کنید. این مشاوره به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را در مورد تعمیر یا تعویض قطعه موردنظر گرفته و لوازم خانگی ال جی خود را به بهترین شکل ممکن تعمیر نمایید.
برند ال جی در بین تمامی نام هایی که در زمینه تولید انواع لوازم خانه و آشپزخانه فعالیت می کنند یکی از نام آشنا ترین، شناخته شده ترین و قابل اعتماد ترینهاست که البته در بازار ایران هم همیشه و در ادوار مختلف فروش خوبی را کسب کرده است. به هرحال خرابی همیشه بخشی از ماهیت لوازم الکتریکی و خانگی است. در ادامه قصد داریم کمی در خصوص تعمیرات ال جی ال جی و خطاهایی که این دستگاه ها به عنوان اعلان خرابی در نمایشگر نشان می دهند صحبت کنیم و تا جایی که این امکان وجود دارد، این خطاها را ریشه یابی نموده و در خصوص نحوه رفع آن ها توضیح دهیم.

تعمیر یخچال ال جی در منزل

یکی از خدمات مورد نیاز دنیای امروزی تعمیر یخچال ال جی است چرا که یخچال یکی از اجزاء لوازم خانگی محسوب می شود که سهم بالایی در آشپزخانه نو عروسان دارد، قیمت بالای این نوع از لوازم خانگی اهمیت آن را در بین خانواده های ایرانی چند برابر کرده است، به همین دلیل است که باید از آن مراقبت شود تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

یخچال ال جی علاوه بر اینکه دارای قیمت بالایی است، دارای پیچیدگی سیستمی نیز می باشد که تعمیر یخچال ال جی را سخت تر کرده است، انواع یخچال ال جی که در ایران وجود دارند، یخچال ساید بای ساید، ساده و کوچک و یخچال ال جی هستند که ممکن است بسته به نوعی که دارند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

تعمیر یخچال ساید بای ساید ال جی

محبوب ترین نوع یخچال، یخچال ساید بای ساید می باشد که در اکثر منازل دیده می شود و به همین دلیل است که تعمیر ساید بای ساید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تقریبا با این حساب که در هر خانه و هر اداره ای یک یخچال وجود دارد، باعث می شود که وجود تعمیر کننده ها لازم باشد.

تعمیرکار یخچال ال جی حرفه ای

همانطور که می دانید تعمیرکاران یخچال ساید بای ساید و یخچال ال جی زیادی داریم که همه آنها خود را متخصص می دانند، اما در واقع بعضی از این تکنسین ها به ظاهر تکنسین هستند و فقط تعویض قطعات یخچال را بلد هستند و اگر قطعه ای قابلیت تعمیر داشته باشد توانایی تعمیر قطعات یخچال را ندارند.

تعمیرکار ابتدا باید عیب یابی یخچال را به خوبی انجام دهد و بعد از اینکه مشکل یخچال را پیدا کرد به رفع مشکل قطعه بپردازد و چنانچه به هیچ وجه دستگاه قابل تعمیر نبود آنگاه برای تعویض قطعه اقدام کند، اگر تعمیر قطعه به خوبی انجام شود هزینه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

نصب و سرویس یخچال ال جی

با کمک تعمیرکاران فنی یخچال ال جی خیالتان از بابت برطرف شدن مشکلات مربوط به یخچال های مختلف راحت باشد، گاهی خدمات پس از فروش یخچال و لوازم خانگی در ایران وضعیت مطلوبی ندارد و بعضی از نمایندگی ها به دلیل عدم تجربه ی کافی در تعمیرات یخچال ال جی اقدام به سرویس یخچال می کنند.

تعمیرکار یخچال ال جی و تعمیر ساید بای ساید ال جی شرکت ما برای تعمیر انواع یخچال فریزر و ساید آماده خدمت رسانی می باشد، بعضی از تعمیرکاران امروزی به جای تعمیر یخچال می گویند که باید قطعه ی آن را عوض کنید که آنها تعمیرکار نمی باشند تعویض کار هستند.

تعمیر یخچال ال جی در محل

یکی از مهم ترین مزایای تعمیرگاه شرکت ما تعمیر یخچال در محل است، تکنسین های ما تعمیرات انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید، یخچال صنعتی و… را در محل انجام میدهند. از آنجا که حمل و نقل یخچال به تعمیرگاه نیازمند صرف زمان زیاد و هزینه حمل و نقل است، با اعزام تکنسین به محل، تعمیرات یخچال های مشتریان در مدت زمان کوتاه تری و بدون هزینه حمل و نقل انجام میشود، با اعزام تکنسین به محل مشتری میتواند به کار تکنسین نظارت داشته باشد و از ابتدا تا انتهای خدمات در جریان عملکرد تکنسین باشد.

سرویس یخچال ال جی در منزل

سرویس یخچال ال جی اقدامی است که طی آن تکنسین متوجه ایرادات یخچال شده و با برطرف کردن آن ها از آسیب به سایر قطعات مهم یخچال جلوگیری میکند، سرویس یخچال علاوه بر اینکه موجب بهبود عملکرد دستگاه میشود طول عمر دستگاه را افزایش میدهد.

تکنسین های تعمیرگاه شرکت ما به طور تخصصی به سرویس یخچال میپردازند، سرویس یخچال ال جی توسط تکنسین های شرکت ما شامل سنجش میزان گاز مبرد، بررسی فیلترها، کویل ها و سیستم یخساز، سیستم آبسردکن، سیستم یخ زدایی و… میشود، پس از بررسی های کامل توسط تکنسین نکات لازم به مشتریان گفته میشود، برای درخواست تکنسین جهت سرویس یخچال فریزر و ساید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تعمیر یخچال ال جی به صورت شبانه روزی

نمایندگی های معتبر تعمیرات لوازم خانگی تعطیلی ندارند، مرکز شرکت ما هفت روز هفته حتی در ایام تعطیلی رسمی نیز به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشتریان گرامی است و به ارائه خدمات و تعمیرات یخچال میپردازد.

انواع یخچال ها برای مصارف خانگی، سوپرمارکت ها، قصابی ها، بستنی فروشی ها و… وجود دارند که تکنسین های مرکز شرکت ما تعمیرشان را آموزش دیده اند و انجام میدهند، در ادامه به معرفی انواع یخچال ها میپردازیم

 1. یخچال های خانگی قدیمی و جدید
 2. یخچال فریزر
 3. یخچال ساید بای ساید
 4. یخچال ایستاده
 5. یخچال صندوقی
 6. یخچال صنعتی
 7. یخساز

اگر عملکرد یخچال شما با هر برند و مدلی دچار اختلال شده است، با تعمیرگاه شرکت ما تماس گرفته و از خدمات تخصصی و حرفه ای تکنسین های مجموعه در زمینه تعمیرات یخچال استفاده کنید.

تعمیر ساید بای ساید ال جی در منزل

امروزه جهت رفاه حال مشتریان گرامی ارائه خدمات در زمینه تعمیر یخچال در منزل افزایش پیدا کرده است و بسیاری از تعمیرگاه ها اقدام به اعزام تعمیرکار به منزل میکنند، توجه کنید که تعمیرگاه شرکت ما نمایندگی تعمیر یخچال و ساید بای ساید داشته و مجموعه ای معتبر و با سابقه در شهر تهران است که تکنسین های آموزش دیده این مجموعه با رعایت نکات بهداشتی در کمترین زمان ممکن به تعمیر یخچال میپردازند.

اقدامات مهم تکنسین های شرکت ما در منزل

 1. سرویس یخچال
 2. عیب یابی یخچال
 3. تعمیر قطعات معیوب یخچال
 4. برطرف کردن نشتی یخچال
 5. شارژ گاز یخچال
 6. شستشوی یخچال
 7. تعویض قطعات غیر قابل تعمیر

خطا (ارور) های ساید بای ساید و یخچال فریزر ال جی

گاهی ممکن است بر روی صفحه نمایشگر یخچال با حروف انگلیسی مواجه شوید، که این حروف نشان دهنده ی خطا یا eror بر روی دستگاه شماست حال برای اینکه متوجه بشوید، علت پیغام، کد خطا یا ارورهای یخچال ال جی مربوط به چه مشکلی است، موارد زیر را مطالعه کنید.

 1. E FF: فن فریزر
 2. E RF : فن یخچال
 3. E IF: فن یخساز
 4. E CF: فن کندانسور
 5. E CO: خطای ارتباطی نمایشگر
 6. E OFF: مد نمایشگاهی
 7. E GF: فلومتر آب
 8. E RS: سنسور یخچال
 9. E R2: سنسور یخچال
 10. E FS: سنسور فریزر
 11. E DS: سنسور دیفراست
 12. E HS: سنسور رطوبت
 13. E RT: سنسور محیطی

جهت مشاهده همه خطاها و یادگیری جهت رفع خطاهای یخچال ال جی، پیشنهاد می کنیم حتما قسمت ارور یخچال ال جی را مشاهده نمایید.

علت خرابی یخچال های ال جی چیست؟

ما به واسطه ی تعمیرکاران خبره ای که در اختیار داریم، به خوبی می دانیم کدام یک از خرابی ها بیشتر برای یخچال ها پیش می آید. به احتمال زیاد مشکلی که برای یخچال شما پیش آمده نیز میان همین مشکلات پیدا خواهد شد.

علت سرد نشدن یخچال ال جی

عدم سرمایش به عواملی زیادی مرتبط می باشد، از قبیل عدم دیفراست مناسب، خطای سنسورهای دمایی، مشکل در سیکل سرمایش، عدم کارکرد صحیح فن، عدم کارکرد کمپرسور.
نکته: در صورتی که یخچال پیغام OFF داده باشد، دستگاه در حالت نمایشگاهی بوده و به دلیل خاموش بودن کمپرسور دستگاه سرمایش ندارد.
جهت خارج نمودن از این حالت می توانید درب یخچال را باز، بر روی نمایشگر دکمه کنترل دمای یخچال " REFRIGRATOR" را فشرده و نگهدارید. سپس دکمه سرمایش سریع " EXPRESS FRZ" را سه مرتبه فشاردهید. در صورتی که مشکل دستگاه برطرف نشد و داخل یخچال فریزر سرمایش نداشت جهت تشخیص و رفع ایراد یخچال و فریزر ال جی از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید.

سرمایش ضعیف و سرمایش کم در یخچال ال جی

سوالات متداول در مورد سرمایش ضعیف به شکل زیر مطرح است. ما در ادامه برای رفع این ایرادها، به سوالات پاسخ خواهیم داد.
علت یخ نزدن فریزر ال جی

 1. آیا یخچال ال جی خنک نمی کند؟
 2. آیا فریزر ال جی خوب منجمد نمی کند؟
 3. آیا سرمایش فریزر ال جی کم شده است؟
 4. آیا موتور یخچال ال جی کم کار می کند و سرمای یخچال ال جی کم شده است؟
 5. آیا موتور یخچال ال جی مدت زیادی کار می کند، سرما مناسب نیست ولی گاز یخچال ال جی کامل می باشد؟
 6. آیا فریزر یخچال فریزر ال جی خوب خنک می شود، ولی قسمت یخچال ال جی اصلا خنک نمی شود؟

سرمایش ضعیف و یا سرمایش کم در کابین یخچال می تواند به علل مختلف از قبیل تغییر رنج اهرمی سنسور های دما، کارکرد ضعیف فن، مسدود بودن داکت هوایی (مسیر انتقال سرما به کابین یخچال) و... رخ دهد. ولی قبل از تماس با ما بهتر است موارد زیر بررسی شود.
دمای تنظیم شده یخچال و فریزر را چک کنید که روی دمای متعادل آن باشد.
کنار یخچال دستگاه های گرمازا یا در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگرفته باشد.
فاصله های استاندارد دستگاه از دیوار رعایت شده باشد.
چیدمان مواد غذایی داخل دستگاه بررسی شود به نحوی قرار نگرفته باشند تا دریچه های هوای سرد (انتهای کابین) مسدود شده باشد و گردش هوا به خوبی انجام نشود.
قبل از هر چیز مقاله علت بالا رفتن درجه یخچال مطالعه کنید با بررسی مواد فوق اگر مشکل برطرف نشد جهت مراجعه تکنسین جهت تعمیرات یخچال فریزر ال جی اقدام نمایید.

چرا یخچال ال جی برفک می زند؟

برفک زدن داخل یخچال یکی از مشکلاتی است که اگر به درستی علت آن را تشخیص دهید می توانید مشکل را برطرف کنید. پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. علت یخ زدن یخچال ساید ال جی
 2. علت برفک زدن ساید ال جی
 3. علت برفک زدن فریزر ساید بای ساید ال جی
 4. علت یخ زدن داخل یخچال ساید ال جی

سوالی که مطرح می شود این است که مشکل برفک در دستگاه شما به چه صورت دیده می شود؟

1. اگر برفک بصورت قطرات آب یخ زده یعنی مثل قندیلک، روی دیواره داخلی فریزر و سقف مشاهده کردید، این امر طبیعی است. چون با باز شدن درب فریزر، رطوبت موجود در هوا جذب فریزر شما می شود.
توصیه می کنیم که بعد از تمیز کردن یخچال، درب یخچال و فریزر را کمتر باز و بسته کنید.
2. اگر داخل مشمع مواد فریزر، ذرات ریز برفک مشاهده کردید، این ذرات برفک به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و طبیعیست.
3. اگر یخ زدگی به صورت یک پوسته نازک بود، یعنی به اندازه ای که بتوانید با حوله یا دستمال آن را پاک کنید این امر نیز طبیعی می باشد.
البته معمولا در فصل تابستان، به علت رطوبت زیاد هوا این مورد غیر قابل پیش بینی نخواهد بود.
4. در مدل های فریزر چهار کشو و یخچال های 3 فوت و 6 فوت بدلیل اینکه قابل ضد برفک ندارند، برفک زدن یخچال طبیعی می باشد.
5. اگر یخزدگی بصورت یک تیکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر مشاهده کردید نیاز است جهت رفع آن به تکنسین های متخصص ما خبر دهید.

راهکارهایی برای افزایش کیفیت عملکرد یخچال ال جی
 1. با توجه به افزایش قیمت انواع یخچال ها در این بخش به اراده راهکارهایی میپردازیم تا عملکرد یخچالتان بهبود پیدا کرده و نیاز کمتری به تعمیرکار پیدا کند.
 2. برای خرید یخچال به برچسب مصرف انرژی آن توجه کنید.
 3. یخچال را مستقیماً به پریز وصل نکنید و جهت محافظت از آن در مقابل نوسانات برقی از محافظ برق استفاده کنید.
 4. اگر یخچال شما برفک میزند برفک آن را به صورت صورتی تمیز کنید.
 5. درجه قطعه ترموستات یخچال را روی متوسط بگذارید.

برای برفک زدایی دستی یخچال به هیچ عنوان از اجسام نوک تیز همچون چاقو استفاده نکنید، اواپراتور یخچال از آلومینیوم ساخته شده و اجسام تیز موجب پارگی این قطعه و نشت گاز میشوند.

اگر یخچالتان مدلی جدید است و برفک زدایی آن اتوماتیک انجام میشود ولی برفک های آن آب نمیشوند احتمالاً در قطعه دیفراست یخچالتان مشکلی وجود دارد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

 1. از مواد غذایی بدون درپوش در یخچال خودداری کنید.
 2. از قراردارن یخچال کنار دستگاه های گرما زا همچون اجاق گاز، شوفاژ، بخاری و… خودداری کنید.
 3. از قرار دادن مواد غذایی داغ و گرم درون یخچال خودداری کنید.
 4. یخچال باید با دیوارهای کناری حدود 2 سانتی متر و با دیوار پشتی 4 سانتی متر فاصله داشته باشد.
 5. یخچال خود را حداقل هر شش ماه یکبار نظافت کنید، برای تمیز کردن دستگاه را از برق بکشید.

مشکلات رایج یخچال ال جی

در ادامه به برسی بسیاری مشکلات مردم میپردازیم، افراد زیادی برای رفع این مشکلات درخواست تکنسین میدهند، در صورت بروز هر یک از این مشکلات با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 1. یکسره کار کردن یخچال و سوختگی موتور یخچال
 2. داغ شدن بیش از حد موتر یکی از مواردی است که افراد را نگران میکند.
 3. آسیب لاستیک های درب و پارگی آن ها و بسته نشدن درست درب یخچال از آسیب های مهم این دستگاه به شمار میرود.
 4. روشن نشدن یخچال و کار نکردن آن نیازمند بررسی تکنسین متخصص میباشد.
 5. سرد نکردن یخچال از دیگر مشکلات رایج این دستگاه است که رفع آن نیاز به دانش و تخصص تکنسین دارد.
 6. کار نکردن فریزر، آبسرد کن و یخ ساز از دیگر مشکلات مهم در یخچال ها به شمار میروند.
 7. روشن شدن آلارم فیلتر تصفیه آب نشان دهندهٔ این است که باید فیلتر آب یخچالتان را تعویض کنید.
 8. نشتی آب از بیرون و داخل یخچال نیاز به بررسی های تعمیرکار دارد.
 9. صداهای بلند و عجیب و غریب یخچال نیاز به بررسی دقیق دارد.
 10. فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال به علت افزایش ناگهانی دمای یخچال از دیگر مشکلات این دستگاه محسوب میشود.

چرا یخچال ال جی روشن نمیشود؟

تعمیر یخچال قدیمی و جدید خود را به تکنسین های شرکت ما بسپارید، در صورتی که یخچال شما دچار ایراد و خرابی شده و روشن نمیشود در درجه اول باید از اتصال یخچال به پریز برق مطمئن باشید، جهت محافظت بهتر از یخچال حتماً از دستگاه محافظ استفاده کنید، سلامت پریز و دستگاه محافظ را بررسی کنید.

اگر مشکلی در اتصال یخچال به برق وجود نداشته باشد، ممکن است قطعاتی همچون برد کنترل الکترونیکی، سوئیچ کنترل دمای سرد یخچال، رله اورلود مربوط به مدار کمپرسور و… دچار اختلال وخرابی شده باشند که بهتر است بررسی و عیب یابی آن را به تکنسین بسپارید.

چرا یخچال ال جی یکسره کار میکند؟

عوامل مختلفی در یکسره کار کردن یخچال ال جی مؤثرند که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم، اختلال در کمپرسور یخچال، کمبود شارژ گاز یخچال، اختلال در تایمر دیفراست، کثیفی و اختلال در کندانسور، پارگی لاستیک های دور درب، اشکال در برد اصلی از مهم ترین دلایل یکسره کار کردن یخچال هستند که توصیه میشود عیب یابی آن توسط تکنسین ماهر انجام شده و مشکل برطرف شود.

چرا موتور یخچال ال جی داغ میشود؟

موتور یا کمپرسور یخچال به دلایل متفاوتی داغ میکند، داغی بیش از حد موتور موجب سوختگی آن شده و در صورت سوختن موتور باید آن را تعویض کنید، در صورتی که متوجه داغی بیش از حد موتور یخچال شدید سریعاً با تکنسین تماس گرفته و مشکل را برطرف کنید.

علل داغ شدن موتر یخچال عبارت اند از:

 1. کثیفی یا اختلال در کندانسور
 2. خرابی رله استارت موتور
 3. کمبود گاز و نیاز به شارژ
 4. کثیف بودن فیلتر درایر
 5. استفاده بیش از حد از موتور یخچال
کدهای خطای یخچال ال جی

در بحث تعمیر یخچال فریزر ال جی، خطاهایی که توسط نمایشگر اعلان می شود، یکی از راه های متداول برای حل نقص است. اگر شما هم صاحب یک یخچال ال جی هستید، احتمالاً با هرکدام از ارورهای زیر روبرو خواهید شد.

ارور d یخچال های ال جی

خطای d که در نمایشگر انواع مدل های یخچال ال جی به نمایش درمی آید، مبتنی بر مشکل در سنسور دیفراست خواهد بود. در این موارد انتظار می رود که سنسور دیفراست بررسی گرده و در صورت نیاز حتی ممکن است لازم شود که برد الکترونیکی یخچال نیز با استفاده از اهم متر و… کنترل گردد. تعمیرات یخچال ال جی معمولاً بسیار حساس بوده و باید بادقت ویژه ای انجام شود. در نتیجه پیشنهاد می کنیم که برای این کار با یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی که مجوزهای فعالیتی لازم را داراست تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

خطای h یخچال ال جی

در بحث تعمیرات یخچال فریزر ال جی، یکی از خطاهایی که کاربران ممکن است با آن برخورد کنند، h خواهد بود. این خطا مبتنی بر اشکال در هیتر المنت است و شما برای رفع آن می توانید با شرکت رسمی رسام، نمایندگی تعمیرات مجاز لوازم خانه و آشپزخانه تماس گرفته و از آن ها مشاوره های لازم را دریافت کنید.
خطای a1 در تعمیرات یخچال ال جی

این خطا نیز مبتنی بر ایراد در سنسور داخلی فریزر خواهد بود که برای کنترل و رفع آن لازم است سیم های ارتباطی بررسی شده و میزان اهم سنسور نیز کنترل گردد. پس از آن در صورت نیاز باید سنسور داخل فریزر تعویض گردد که برای این کار حتماً باید از یک مجموعه تعمیرات یخچال فریزر ال جی که هم معتمد است و هم باسابقه کمک بگیرید.

ارور ff فن اپراتور ال جی

در مقوله تعمیرات یخچال ال جی، لازم است اشاره ای داشته باشیم به خطای ff که مربوط به فن اپراتور خواهد بود. برای رفع این خطا لازم است که موتور فن اپراتور بررسی گردیده و برد کنترل و سیم کشی نیز کنترل گردد. البته که برای این کار باید از یک تیم تعمیر فریزر ال جی که با بردهای این شرکت آشنایی دارد کمک بگیرید.

خطای CF در تعمیر فریزر ال جی

خطای CF در یخچال های برند ال جی نیز مربوط به مشکل در فن کندانسور خواهد بود. فن باید به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و همین طور سیم کشی داخلی و برد کنترل نیز در صورت لزوم تعویض گردد. ضمن این که می توانید برای این کار از مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی به صورت تلفنی مشاوره های لازم را دریافت کنید.

ارور Fds کد مشکل دیفراست ال جی

در ادامه مبحث تعمیر یخچال فریزر ال جی، لازم است در خصوص کد خطای Fds صحبت کنیم که مربوط به سنسور دیفراست است. در صورت نیاز باید برای حل این خطا این سنسور تعویض گردد که با انجام تعمیرات یخچال ال جی توسط یک مجموعه معتبر امکان پذیر خواهد بود.